مراکز فرهنگی کرج/ کانون پرورش فکری کرج

 

مجتمع آفرینشهای فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرج در تاریخ ششم آبان ماه سال 1388 در محله ساسانی کرج (کوچه مخابرات) افتتاح شد.

 این کانون با زیربنای دو هزار و 150 متر مربع در چند طبقه  ساخته شده است. 
این کانون مجهز به بخشهای مختلف از جمله فروشگاه، سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 197 صندلی، نمازخانه، کتابخانه کودک، بوفه، کتابخانه نوجوان، سایت رایانه، کارگاههای هنری، آسمان نما با 28 صندلی، سالن نمایش و مرکز رصدخانه با گنبد دوار و تلسکوپ های لازم است. 
در این کانون فعالیتهایی نظیر قصه گویی، کتابخوانی و روخوانی کتاب، داستانسرایی، شعرخوانی، نشریه دیواری، بازی و سرگرمی، هنرهای دستی و کاردستی، کلاسهای آموزشی نقاشی، سفاگری، نمایش و تئاتر عروسکی و ظریف بری با چوب و معرق برای کودکان  و نوجوانان انجام می شود. 
اصولا  هدف از گشایش این مرکز، ترویج مفهوم فراگیری است که مطابق آن همه کودکان و نوجوانان فرصت پیدا کنند تا در تمامی برنامه ها و عرصه ها مشارکت و تعامل داشته باشند. 
این کانون از مجموعه های کم نظیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور است.
گزارش و عکس از سادات حسینی خواه

   

 

/ 2 نظر / 9 بازدید
علی پورسلیمان

وبلاگ های " سخن معلم " و " هیمه " در موضوع " حقوق اصناف " به عنوان وبلاگ های برتر در ایران انتخاب شدند مدیر وبلاگ " سخن معلم " این موفقیت را به جامعه فرهنگی ایران تبریک گفته و از خدا خواهان آزادی هر چه سریع تر آقای " جعفر ابراهیمی " معلم دربند و مدیر وبلاگ " هیمه " از زندان است . یا حق ...

v,sjhihd lv,naj

سلام.خواهشمندم اجازه دهید از مطالب وبلاگ شما استفاده شود ونام شما ووبلاگتان در تحقیقات وکتاب اینجانب آورده خواهد شد